Ubjedljiva pobjeda PSŽ-a

Aplauz čitavog stadiona Mesiju: U prvom kolu kandidovao se za gol sezone

• Извор: АТВ
  • 07.08.2022. 08:55

Fudbaleri PSŽ-a otpočeli su sezonu francuske Lige 1 na vrhunskom nivou i sa spektakularnom pobjedom od 5:0 protiv Klermona.

Veče je bilo posebno i za Lionela Mesija koji ne samo da je sezonu otvorio sa dva postignuta pogotka, nego je zaslužio i ovacije čitavog stadiona zbog pogotka makazicama. Vjerovali ili ne, ovo je prvi ovakav pogodak za Mesija u njegovoj karijeri.

PSŽ je već u devetom minutu stigao do prednosti preko Nejmara koji je pored pogotka bio i trostruki asistent na meču čime je poslao jasnu poruku upravi kluba koja pokušava da ga se riješi. Prednost povećava Hakimi, a za 3:0 u prvom poluvremenu siguran je bio Markinjos.

U drugom poluvremenu tempo meča je oslabio, a onda je Mesi u 80. minutu na nesebičnu asistenciju Nejmara povećao prednost na 4:0.

Spektakl na meču uslijedio je u 86. minutu kada Mesi uz odličnu pratnju igre ulazi u šesaesterac gdje loptu prima na prsa i makazicama zakucava u mrežu Klermona.