Katar 2022

Njemačka izbačena sa Mundijala: Oproštaj uz golijadu protiv Kostarike

• 01.12.2022. 21:55

Njemačka je savladala Kostariku rezultatom 4:2, ali ni to nije bilo dovoljno da nastave takmičenje na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Ako ništa drugo, Nijemci su barem spasili Španiju mogućeg ispadanja jer je Kostarika u jednom trenutku preokrenula rezultat.

Nijemci su do prednosti stigli već u desetom minutu i u čitavom meču su dominirali. Treba naglasiti da su tri puta pogodili stativu i jednom prečku, situacije u kojima Kejlor Navas nije imao šanse.

Lopta je bila isključivo u nogama Njemačke, ali to Kostariku nije spriječilo da u 58. minutu prvo izjednače, a zatim u 70. minutu i preokrenu rezultat preko Vargasa.

Nekadašnjeg svjetskog prvaka sramote spasava mladi Čelsijev napadač Kaj Haverc koji za 10-ak minuta preokreće rezultat.

Gol je u 91. minutu postigao i Filkrug, ali sve to nije bilo dovoljno. Zbog bolje gol razlike Španija je na drugom mjestu, dok Njemačka i Kostarika završavaju takmičenje.

(Foto: Tanjug-AP/Matthias Schrader)

• 07:00 Свет пољопривреде (Р)

Пољопривредна емисија дугогодишње традиције доноси провјерене информације знања и искуства која интересују сваког пољопривредника.

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина