Streljaštvo

Nova medalja za Srbiju: Zorana, Jasmina i Brankica upucale zlato

• Извор: РТС
  • 27.03.2022. 13:42

Ženski tim Srbije u sastavu Zorana Arunović Jasmina Milovanović i Brankica Zarić osvojile su zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u streljaštvu na 10 metara, koje se održava u Norveškoj.

Reprezentativke Srbije bile su najbolje. Drugo mjesto i srebrna medalja pripala je Italijankama. Francuskinje su morale da se zadovolje sa bronzanim odličje.

U prvoj disciplini trećeg takmičarskog dana, ženske ekipe pištolja Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić, osvojile su zlatnu medalju, petu medalju za Srbiju na ovogodišnjem seniorskom EP.

Srbija je bila u vrhu tokom cijelog kvalifikacija. Završila je druga u prvoj fazi. Na istoj poziciji završila je drugi dio kvalifikacija i plasirala se u meč za zlato sa Italijom.

Srpska trio je odlično otvorila meč za titulu, vodila sa 8:2. Italijanke su uspjele da smanje zaostatak na dva poena (6:8, 7:9, 9:11), ali im Srbija nije dala dalje. Srpkinje su bile uspješnije u tri uzastopne serije i slavile ubjedljivu pobjedu 17:9.

Ekipe Arunovića, Milovanovića, Zarića napravile su dva koraka unaprijed u odnosu na prošlogodišnje Evropsko prvenstvo, kada su osvojile bronzu i vratile Srbiju na tron poslije dvogodišnje pauze Posljednji put je Srbija bila prvak Evrope u Vroclavu 2020, na posljednjem većem takmičenju prerano preminula šampionka Bobana Momčilović Veličković.

Zorana Arunović je sa sjajnim učinkom završila Evropsko prvenstvo. Osvojila je medalju u svakoj od tri discipline. Osvojila je srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji, bronzu u konkurenciji mješovitih parova sa Damirom Mikecom, a tačku je stavila današnjim zlatom u ekipnoj konkurenciji.

Muška ekipa pištolja (Damir Mikec, Dimitrije Grgić, Duško Petrov) plasirala se na šestu poziciju u drugoj fazi kvalifikacija i nije prošla u duel za medalje.

• 21:00 Серија: Од јутра до сутра (12+)

'''Серија: Од јутра до сутра (12+)

• 21:45 Серија: Авионџије (12+)

Серија: Авионџије (12+)

• 22:15 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок