ABA 2 liga

Nova pobjeda za banjalučki Borac, pala Krka

• 26.01.2023. 19:56

Košarkaši banjalučkog Borca savladali su Krku 83:72 u okviru devetog kola ABA 2 lige.

Ovom pobjedom "crveno-plavi" skinuli su još jedan veliki skalp, nakon trijumfa protiv Zlatibora u utorak.

Slovenačka ekipa u ranoj fazi utakmice otišla je na dvocifrenu prednost, ali je Borac do kraja prve četvrtine uspio da se vrati u meč i do poluvremena dođe do prednosti.

U trećoj četvrtini izabranici Zorana Kašćelana uspijevaju da dođu do osjetnijeg vođstva koje su uspjeli da sačuvaju do kraja.

Borac je danas imao čak pet dvocifrenih igrača. Do pobjede ih je predvodio Aleksandar Langović sa 20 poena dok je Dušan Tanasković dodao 19. Za goste Jan Špan postigao je 20 poena.

Borac je nakon ove utakmice na omjeru od sedam pobjeda i dva poraza, kao i Krka.

Do kraja banjalučkog turnira "crveno-plavi" odigraće još utakmicu protiv Sloge. Taj meč biće odigran u subotu.

Današnji program otvorili su Široki i TFT Skoplje. Slavio je Široki rezultatom 81:58.