Liga šampiona

Derbi u Napulju, Arsenal gostuje Portu

• Izvor: Agencije
  • 21.02.2024. 12:38

Fudbaleri Napolija dočekaće večeras od 21 sat na svom terenu ekipu Barselone u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Napoli je grupnu fazu Lige šampiona završio na drugom mjestu na tabeli grupe C sa 10 bodova. Klub iz Napulja je prošle sezone osvojio titulu u Seriji A. Međutim, Napoli ove sezone bilježi loše rezultate i nalazi se tek na devetom mjestu na tabeli Serije A sa 36 bodova iz 24 utakmice.

Italijanski klub je prije dva dana smijenio trenera Valtera Macarija, a njegovo mjesto preuzeo je Frančesko Kalcona, koji će večeras debitovati na klupi kluba iz Napulja.

Barselona je osvojila prvo mjesto u grupi H sa četiri pobjede i dva poraza. Trener Katalonaca Ćavi Еrnandes na ovom meču neće moći da računa na povrijeđene Gavija, Ferana Toresa, Markosa Alonsa i Alehandra Baldea, dok se u tim vraćaju Žoao Feliks i Serhi Roberto. Barselona je trenutno treća na tabeli španske La Lige sa osam bodova manje od prvoplasiranog Reala.

Barselona i Napoli su u posljednje četiri godine odigrali četiri duela u evropskim takmičenjima. Barselona je pobijedila na dva duela, dok su dva meča završena bez pobjednika.

Revanš meč je na programu 12. marta u Barseloni.

Fudbaleri Porta dočekaće večeras od 21 sat na svom terenu Arsenal u prvom meču osmine finala. Porto je grupnu fazu završio na drugom mjestu na tabeli grupe H sa 12 bodova. Trenutno je treći na tabeli portugalskog prvenstva sa 48 bodova iz 22 meča.

Fudbaleri Arsenala su grupnu fazu završili na prvom mjestu na tabeli grupe B sa 13 bodova. "Tobdžije" se trenutno nalaze na trećem mjestu na tabeli Premijer lige sa dva boda manje od prvoplasiranog Liverpula.

Porto i Arsenal su odigrali šest duela u Ligi šampiona. Arsenal je pobijedio na tri utakmice, Porto na dvije, dok je jedan meč završen bez pobjednika.

Revanš duel između Arsenala i Porta na programu je 12. marta u Londonu.