Serija A

Juventus "debakl" pretvorio u još jedan "kiks"

• Izvor: ATV
  • 19.04.2024. 22:56

Fudbaleri Juventusa uspjeli su da protiv Kaljarija izgubljen meč pretvore u remi (2:2) i koliko toliko ublaže još jedno katastrofalno veče u Seriji A.

Kaljari je preko Gaetana i Mina do 36. minuta meča već vodio sa 2:0. Osjećala se pobjednička atmosfera na stadionu, ali pošto se igra protiv Juventusa domaći navijači čekali su kraj utakmice.

Da bi Juventus mogao odgovoriti pokazao je Vlahović u 44. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U 61. minutu Vlahović se ponovo oprobao. Ovog puta bio je siguran i iz slobodnog udarca smanjio prednost Kaljarija. Nešto intenzivnija igra u ostatku meča urodila je plodom u 87. minutu kada Kaljari postiže autogol i donosi neizvjesnu završnicu.

Da Juventus nije tim od preokreta u završnici, ekipa Maksa Alegrija pokazala je i večeras. U posljednjim minutima igrači Stare dame tražili su dva nepostojeća penala i više vremena potrošili na to nego na igru.

Majstorija: O Vlahovićem golu iz slobodnjaka bruji Еvropa!

Jedini igrač koji je na meču zaslužio prolaznu ocjenu je Dušan Vlahović koji je postigao 16. gol. Srbin je odigrao još jednu utakmicu u kojoj je pokazao da loši rezultati tima iz Torina su krivica trenera više nego njegova kao napadača.

Kaljari se nalazi na 14. poziciji na tabeli, dok Juventus zauzima treću poziciju. Nakon ovog meča izvjesno je da više od toga neće moći jer im Milan bježi pet bodova i ima utakmicu manje. U posljednjih pet utakmica Juventus je zabilježio jednu pobjedu, jedan poraz i tri remija.