Liga šampiona

Lacio srušio Bajern, PSŽ "završio" posao u Parizu

• Izvor: ATV
  • 14.02.2024. 23:01

Fudbaleri Lacija šokirali su Bajern pobjedom u Rimu, dok je PSŽ slavio protiv Real Sosijedada u osmini finala Lige šampiona.

Ljubitelji fudbala očekivali su golijadu u Rimu, ali i pobjedu Bajerna. Umjesto toga, Ćiro Imobile donio je pobjedu italijanskom klubu od 1:0.

Meč je prelomio Upamekano koji je oštrim startom u kaznenom prostoru zaradio crveni karton, a meč loptu je realizovao kapiten Ćiro Imobile u 69. minutu.

Ali nije samo ovo šokantno. Dodatne probleme za Bajern unosi i statistika. Imali su bolji posjed lopte, ali za čitav meč nisu imali nijedan šut u okvir gola. Lacio sa dobrom prednošću ide na revanš u Minhen.

Još jedan domaćin je slavio, a zaslužni za pobjedu PSŽ-a bili su Kilijan Еmbape i Barkola. Real Sosijedad nije imao na papiru mnogo šansi, a tako će se pokazati i u praksi.

Na asistenciju Markinjosa, Еmbape donosi prednost PSŽ-u u 58. minutu meča. Utakmicu je zaključio Barkola golom iz 71. minuta. Kao ni gost iz Rima, Real takođe nije imao šut u okvir gola PSŽ-a.