Siti neće odbraniti titulu

Real je u polufinalu Lige šampiona!

• 17.04.2024. 23:54

Posljednji putnik u polufinale Lige šampiona odlučen je penalima.

Mančester siti i Real Madrid su u revanšu nakon 120 minuta odigrali 1:1. Pošto je u Madridu bilo 3:3 izvođeni su penali, a sa 4:3 je bio bolji Real.

Utakmica za Real Madrid je počela savršeno. Poslije lijepe akcije Rodrigo je bio taj koji je iz drugog pokušaja matirao Еdersona za vodstvo Kraljeva.

To je na neki način bilo sve od gostiju iz Madrida koji su se svjesno ili ne sve više i više povlačili kako je utakmica odmicala.

Bilo je teško vjerovati da će gosti iz Madrida izdržati do kraja. Kapitulacija je stigla u 76. minuti kada De Bruyne zakucava loptu u mrežu iz blizine za zasluženo izjednačenje.

Do kraja regularnog dijela Građani su imali više od igre. Bilo je tu i nekoliko poluprilika, izdvaja se Halandova iz 88. minute. Rezultat se nije promijenio.

Pošto je u prvom meču bilo 3:3 na Еtihadu su se igrali produžeci, nešto s čim sigurno nisu mogli biti zadovoljni domaćini pošto su bili bolji rival većim dijelom meča, piše Sportsport.

Dva produžetka su manje-više donijela istu sliku. Siti je i dalje pritiskao, istina opreznije, dok se Real uglavnom fokusira na odbranu svog gola.

Penali

U prvoj seriji Alvarez je zabio za Siti, dok je za Real šutirao Modrić i odmah promašio. U drugoj se Silva obrukao panenkom, dok je Belingem zabio za Kraljeve.

Kovačić je promašio u trećoj za Siti, a Vaskez bio siguran za Real. Zatim su pogađali Foden i Načo, te zanimljivo Еderson.

Ključni penal za pobjedu u gol je pretvorio Rudiger.

U polufinalu će Real igrati protiv Bajerna, dok drugi par čine Pariz i Borusija Dortmund.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 16:50 Centar dana

''Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Po svijetu sa Robertom Dacešinom

'''Еmisija: Po svijetu sa Robertom Dacešinom

• 18:55 Marketing