Španski teniser

Nadal: Nema odustajanja

• Izvor: sportklub
  • 29.04.2024. 19:38

Španski teniser Rafael Nadal obezbedio je plasman u osminu finala mastersa u Madridu pošto je savladao Pedra Kaćina u tri seta 6:1, 6:7(5:7), 6:3.

Kralj šljake imao je pravu pokaznu vježbu za Rolan Garos. Maraton i pravi rolerkoster od tri sata mogao je da mu ponudi potrebne odgovore.

Ono što je pozitivno za vlasnika 22 gren slem titule jeste što je mogao da izdrži jednu takvu bitku do posljednjeg gema. Takođe, pozitivna stvar je što je pokazao da je u stanju, kao i u svojim najboljim danima, da je sposoban da se vraća iz, za obične smrtnike nemogućih situacija. Njegov voljni momenat nikada nije bio sporan, ali ovaj meč je pokazatelj da je na takvom nivou fizičke spreme da donekle može da se isprati taj čelični voljni momenat. Na kraju, tu je i pobjeda za plasman u osminu finala.

Naravno, ima i ozbiljnih nedostataka. Prije svega servis, jer je 91. teniseru svijeta dozvolio četiri brejka u drugom i trećem setu iz šest brejk prilika. Dakle dozvoljavao je brejk šanse i protivnik ih je koristio u visokom procentu, piše Sport klub.

Ima naravno i do fizičkog momenta. Kada je bio svjež u prvom setu, Nadal je protutnjao – 6:1. Međutim, ono što navijače posebno ipak raduje je fanatična igra u drugom setu, u kojem je u jednom trenutku imao 1:4 uz dupli brejk Argentinca. Uspio je Nadal da spasi i dvije set lopte, da izjednači na 5:5, pa nije posustao ni kada je Kaćin napravio brejk za 6:5 i servirao za set. Ni u taj-brejku Nadal nije slomljen pri prvoj neprijatnoj situaciji kada je Argentinac poveo 4:1. Ali Kaćin je na kraju ipak uzeo taj taj-brejk 7:5, reklo bi se zasluženo.

Kaćin se svojski trudio da obezbijedi najveći skalp na zemljanoj podlozi. Na Nadalov startni brejk u trećem setu i vođstvo 2:0, uzvratio je brejkom za 2:2. Ali u narednom Nadal pravi odlučujući brejk, poveo je 3:2 i zadržao tu prednost do kraja meča.

U osmini finala Nadal će se sastati sa Čehom Jiržijem Lehečkom, koji je u dva seta dobio Brazilca Monteira 6:4, 7:6 (9:7).

Tagovi:
  • 14:00 Teletrgovina

Teletrgovina

• 14:15 Serija: Ko te šiša (R) (12+)

'Humoristična hrvatska serija 'Ko te šiša' prati Žigmunda, vlasnika staromodnog frizerskog salona 'Salon za gospodu' i Božicu, vlasnicu modernog salona za dame 'Kolet', koji se nalaze jedan prekoputa, na jednom zagrebačkom trgu, a dijeli ih samo kafanica 'Pri Taubeku'.

• 14:45 Serija: Od jutra do sutra (12+) (R)

''''''''Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 15:30 Serija: Krvavo cvijeće (12+)

Strasna ljubavna priča dvoje pojedinaca.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 16:50 Centar dana

''Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?