
U crkvi Uspenja Presvete Bogorodice jutros se u Orahovcu, kako vjernici tvrde, dogodilo čudo Božije. Nakon liturgije povodom praznika Svete Petke, ikona Gospodnja počela je da mirotoči.
Ikonu Gospoda Isusa Hrista donijeli su jutros hodočasnici iz organizacije Srpska solidarnost.
Više ljudi iz ove grupe kao i puno Orahovčana poslalo je video snimke i fotografije na kojima se jasno vidi kako se iz ikone Gospodnje izliva tečnost-miro.
Većina njih tvrdi da je prvi put prisustvovalo ovakvom događaju i da su u čudu i kroz suze prilazili da ih sveštenik pomaže mirom.
Mirotočenje se smatra čudom koje se mnogo puta događalo kroz istoriju pravoslavlja. I takođe se smatra opomenom ili pozivom Božijim na pokajanje.
Najnovije
23
06
23
03
22
53
22
42
22
42
Trenutno na programu