Evropa liga

Barselona demolirala Napoli

• 24.02.2022. 23:00

Fudbaleri Barselone demolirali su večeras ekipu Napolija na stadionu Dijego Maradona rezultatom 4:2.

U uzvratnoj utakmici šesnaestine finala Evropa lige Barsa je neriješen rezultat na svom terenu pretvorila u apsolutnu dominaciju na italijanskom tlu.

Prvo je Alba u 8. minutu meča postigao pogotak, da bi pet minuta poslije isto učinio i de Jong golom kola.

Napolie se nakratko vraća preko Insinje u 23. minutu koji je precizan sa bijele tačke, ali već u 45. spletom okolnosti lopta dolazi do Pikea koji loptu šalje iza leđa golmana Napolija.

Tačku na meč stavio je Obamejang u 59. minutu, a veće sramote Napoli je spasio Politano u 87. minutu meča koji je smanjio prednost Barse na 4:2.