Пребијер лига БИХ

Борац убједљив против Слоге: Мрежа се тресла четири пута

• Извор: Агенције
  • 02.12.2023. 18:24

Бањалучки Борац савладао је екипу слоге из Добоја у 16. колу Премијер лиге БиХ. Убједљиви су били Бањалучани и чак четири гола забили у мрежу противника, док је њихова мрежа мировала.

Овим поразом, прекинут је нестваран низ Слоге која је до ове утакмице имала чак седам узастопних побједа на домаћем терену, из исто толико утакмица.

Добојлије су у овом мечу домаћини били на стадиону у Модричи, због реновирања “Лука”.

Све је било ријешено у првих 45 минута када је су фудбалери Борца забили четири гола.

Борац је повео голом Себастијана Херере који је био прецизан из слободног ударца у деветом минуту сусрета. Јово Лукић је у 18. минуту погодио мрежу за 2:0, а он се уписао као стријелац трећег  гола.

Коначан резултат утакмице поставио је Срђан Граховац у 39. минуту сусрета, па је на крају меч завршен са 4:0.

Борац је овом побједом остао на првом мјесту са 39 бодова, седам више од другопласираног Зрињског, који има и утакмицу мање.

Слога је на високој 5. позицији на табели са 24 бода. Добојлијама у госте у наредном колу долази Посушје, док ће Борац у Угљевик у госте Звијезди 09.