Het-trik Benzeme u pobjedi Reala nad Almerijom

• Извор: Б92
  • 29.04.2023. 21:35

Fudbaleri Reala bez problema su stigli do nove pobjede u La Ligi.

Madriđani su pred svojim navijačima savladali ekipu Almerije sa 4:2 (3:1) i tako ubilježili 21. pobjedu od starta sezone.

Bio je to slobodno rečeno mali šou Karima Benzeme koji je u prvih 45 minuta postigao het-trik i tako otvorio vrata pobjede kraljevskom klubu.

Sjajni Francuz je postigao treći het-trik ove sezone i sa tim golovoma postao četvrti najbolji strijelac u istoriji La Lige.

Na 436 ligaških mečeva za Madriđane postigao je 236 golova.

U petom minutu poslije prodora i dodavanja Vinisijusa, Benzemi je ostalo da sa nekoliko metara ubaci loptu u mrežu.

Rodrigo je u 17. minutu uspio da prođe po suprotnoj, desnoj strani, sjajnom fintom izbaci iz igre protivnika i uposli Benzemu.

Roma ispustila pobjedu protiv Milana u posljednjoj sekundi meča

Francuzu nije bilo teško da na gotovo istovjetan način kao kod prvog gola pogodi za 2:0.

Treći gol, Benzema je postigao u 42. minutu i to iz penala, da bi do odlaska na odmor, u nadoknadi, gosti smanjili preko Lazara.

Čim je krenuo drugi dio, u 47. minutu, Real je povećao prednost.

Ovog puta mrežu Almerije zatresao je Rodrigo. Sjajno je prihvatio loptu i sa 18 metara raspalio svom snagom, ona je završila u lijevom gornjem uglu za 4:1.

Do kraja, Almerija je preko Lukasa Robertonea u 61. minutu uspjela da ublaži poraz na 4:2.