Реванш меч у Паризу

Хумелс ућуткао Парк принчева: Борусија Дортмунд у финалу Лиге шампиона

• Извор: Б92
  • 07.05.2024. 22:58

Фудбалери Борусије Дортмунд пласирали су се у финале Лиге шампиона, пошто су укупним резултатом 2:0 елиминисали Пари Сен Жермен.

Након тријумфа на "Вестфалену" (1:0), њемачки тим је славио и у Паризу, а једини погодак постигао је Матс Хумелс у 50. минуту сусрета.

Дортмунд, који је једину титулу првака Европе освојио 1997, играће први пут у финалу послије 11 година. Тада је бољи био минхенски Бајерн.

Управо су Баварци потенцијални ривал у мечу за трофеј. Њих у сриједу од 21.00 очекује реванш против Реала у Мадриду, након минхенских 2:2.

Жалиће тим Луиса Енрикеа за пропуштеним шансама, а нарочито стативама и пречкама. Укупно су шест пута у двомечу уздрмали оквир гола Грегора Кобела.

Очекивано тврда утакмица виђена је у Паризу, иако су обје екипе од самог старта показивале нападачке тенденције.

Нешто конкретнији у уводним минутима били су домаћи, који су покушавали преко Гонсала Рамоша, Ашрафа Хакимија и Килијана Мбапеа, али ништа опасно.

Сјајни Јулијан Рјерсон је дјеловао по десном боку и у више наврата се убацивао и правио проблеме Парижанима.

Након мирнијег периода, Дортмунд је у 35. минуту имао најбољу шансу, али је Ђанлуиђи Донарума зауставио Карима Адејемија.

Био је то одличан контранапад гостију, Адејеми је побјегао, шутирао поред Маркињоса, међутим, Италијан је одлично интервенисао.

ПСЖ је пред надокнаду првог полувремена умало дошао до вођства, али је послије ударца Фабијана Руиса, лопта од Ника Шлотербека отишла у корнер, а не у мрежу.

Домаћи су јако отворили други дио меча, али је статива, послије шута Ворена Заир-Емерија, била савезник Грегора Кобела.

Казна је стигла врло брзо, већ у 50. минуту, када је Донаруму савладао Матс Хумелс.

Штопер "милионера" је побјегао Лукасу Бералду и на другој стативи главом сачекао центаршут Јулијана Бранта.

Парижани су кренули свим силама ка голу ривала, а прву у низу шанси имао је Рамош после додавања Витиње.

У 61. минуту домаћи су опет погодили стативу. Среће овога пута није имао Нуно Мендеш, чији је ударац завршио на оквиру гола.

Интересантна ситуација убрзо је виђена, када је судија Данијеле Орсато најприје показао на пенал за ПСЖ, да би, уз извињење, преиначио одлуку и досудио само слободни ударац на ивици казненог простора, након фаула Хумелса над Дембелеом.

ПСЖ је у финишу покушавао да стигне до гола и тако додатно "закува" ситуацију, али је Борусија одолијевала и организовано се бранила.

Просто је невјероватно да је ПСЖ у 86. минуту погодио још једном оквир гола. Овога пута је лопта погодила пречку послије шута Мбапеа.

Није много требало ни Витињи да уздрма пречку. Његов пројектил прописно је узнемирио Кобела, који је остао несавладан.