Serija A

Juve savladao Inter: Kostić asistent meča, Italija dobila novu fudbalsku senzaciju

• 07.11.2022. 07:48

Juventus je u dosta sreće savladao Inter u derbiju Italije u okviru 13. kola rezultatom 2:0.

Statistički, Inter je u potpunosti dominirao. Bili su konkretniji, držali loptu u svojim nogama, ali propustili nekoliko sigurnih prilika što je Stara dama kaznila.

Prvo poluvrijeme pripalo je fudbalerima Intera, ali nije bilo golova. Presing stu nastavili i u drugom. Upravo nakon jedne dobre akcije, Juve na napravio kontru i preko Rabioa stigao do prednosti u 52. minutu meča na asistenciju Filipa Kostića.

Danilo iz kornera deset minuta kasnije postiže drugi gol, ali zakačio je loptu prstima zbog čega je sudija poništio pogodak.

Juventus za koji nije moglo nastupiti 12 fudbalera zbog povreda, izveo je mladi tim koji već konkuriše u ozbiljne zvijezde.

Jedan od njih je i 21-godišnji Nikolo Fađoli koji na asistenciju Kostića postiže svoj drugi gol za Juventus čime postavlja konačnih 2:0.

Ovo iznenađenje kola diglo je Juve na petu poziciju, dok je Inter na sedmoj. I dalje prednjači Napolie koji iz 13 mečeva ima 35 bodova i važi za glavnog konkurenta za osvajača Serije A.

(Foto: Tanjug-AP/Marco Alpoži)

• 12:15 Бизнис клуб (Р)