Лига шампиона

Крај за Арсенал, Бајерн иде у полуфинале!

• 17.04.2024. 22:58

Фудбалери Бајерна пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона захваљујући побједи над Арсеналом у другој утакмици двомеча четвртфинала резултатом 1:0.

Гол одлуке постигао је Џошуа Кимих у у 63. минуту, а Тухелови изабраници су прошли даље укупним резултатом 3:2.

Послије уједначеног првог полувремена у ком је виђена квалитетна игра, али су прилике и опасни напади били права ријеткост, Бајерн је био надмоћнији ривал у наставку.

У 49. минуту је Бајерн припријетио – Кимих је упутио центаршут ка Горецки, а он ударцем главом уздрмао пречку. Тек неколико секунди је прошло када је лопта поново била на оквиру Арсеналовог гола – Гереров ударац је до стативе скренуо Салиба, али су Тобџије имале среће и остало је 0:0.

Повео је Бајерн 14 минута касније – Гереро је упутио лопту у петерац ривала, а након монументалног трка потпуно сам је пред Рају избио Кимих и матирао га ударцем главом.

Имали су домаћи шанси и да дуплирају предност, али су направили и неколико киксева које Арсенал није казнио. Најбољу прилику имао је Габријел Жезус послије грешке Кима, али је био искоса и шутирао непрецизно.

Остало је 1:0 и остало је још шансе за Бајерн да спасе иначе (благо речено) разочаравајућу сезону, док ће Арсенал послије елиминације из Лиге шампиона покушати да се домогне титуле у Премијер лиги.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Бизнис клуб

'‘Бизнис клуб’ новим концептом приближиће вам економију и пружити вам релевантне актуелности из области економије и привреде, испратити економска кретања и трендове на глобалном нивоу и истражити њихов утицај на раст и развој економије у Српској.

• 18:55 Маркетинг