Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Mađari za dva minuta okrenuli protiv Srbije i odnijeli tri boda iz Beograda!

• 07.09.2023. 22:54

Fudbaleri Srbije poraženi su od selekcije Mađarske u Beogradu sa 2:1, u okviru petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovakav rasplet situacije, zakomplikovao je situaciju za srpsku selekciju, s obzirom na to da su Mađari sada prvoplasirani tim u grupi sa 10 bodova, dok je Srbija drugoplasirana sa tri boda manje.

Ipak, Orlovima ide na ruku to što su u drugom meču u grupi Litvanija i Crna Gora remizirale sa 2:2 u Kaunasu, te je tako Crna Gora ostala trećeplasirana sa pet osvojenih bodova.

Dobro je počela četa Dragana Stojkovića i vrlo brzo došla u rezultatsku prednosti.

Igrao se 10. minut, kada je Tadić dobio loptu poslije brzog kontra napada, a onda pokazao nesebičnost i asistirao za Vlahovića, koji nije zahvatio loptu kako je želio, ali je ona uz pomoć Atile Salaja završila u mreži Mađara.

Ipak, u nastavku je uslijedio pravi "blickrig" Mađara, i potpuni preokret. Igrao se 34. minut, kada je Barnabaš Varga, iskoristio asistenciju Salaja, i sproveo loptu iza leđa Vanje Milinković-Savića.

Samo dva minuta kasnije, "hladan tuš" za Orlove, pošto je Vili Obran uspio da zatrese mrežu, i tako donese potpuni preokret.

U drugom poluvremenu, Orlovi u napadali, kontrolisali igru, ali promjene rezultata nije bilo.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Аутошоп магазин (Р)

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 12:40 Емисија: Народ прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић.