Лига шампиона

Реал уз доста муке славио против Наполија

• 03.10.2023. 23:04

Невјероватан меч љубитељи фудбала гледали су у Напуљу. Реал Мадрид је славио против домаћина Наполија, али уз доста муке. На крају меч је завршио резултатом 3:2 за госта.

Рано је кренула лудница на стадиону Марадона. Остигард је донио предност Наполију у 19. минуту меча за потпуну лудницу на стадиону.

Али, игра се против Реала и Анћелотија. Предност су задржали, али великим притиском Реал прави преокрет.

Прво Винисијус враћа Реал у игру у 27. минуту, да би Белингем у 34. донио потпуни преокрет. Са 1:2 отишло се на одмор.

Послије судијског звуждука услиједила је офанзива Наполија који се ниједног тренутка није повукао у мечу. Држали су одбрану Реала константно опрезно.

Офанзива је уродила плодом када је свиран пенал за Наполи, а прецизан је био Зиелински са бијеле тачке и за повратак Наполија у меч.

Обје екипе су нападале равноправно, а кључан је тренутак из 78. минута.

Реал Мадрид је лоше извео корнер, када лопту ван шеснаестерца прима Валверде и снажно шутира. Лопта се одбила од одбрамбеног играча Наполија, погодила пречку, одбила се и погодила у главу голмана Мерета и завршила у голу.

Наполи није посустао ни тренутка, али нису имали среће. У серији напада коју су извели на гол Реала нису успјели матирати Куртоу.