Liga šampiona

Senzacija: Bajern izbačen, Benzema ponovo heroj

• 13.04.2022. 07:52

Uzbudljivo veče Lige šampiona je iza nas. Fudbaleri Bajerna eliminisani su iz ovog elitnog takmičenja od Viljareala, dok je Real Madrid još jednom nošen Benzemom obezbijedio prolazak dalje u meču protiv Čelsija.

Nakon poraza u Španiji od Bajernove igre u Minhenu protiv Viljareala očekivao se blagi potop. Ekipa iz Minhena igrala je bolje, konkretnije, ali fudbal je sport čiji ishod mečeva odlučuje često upornost i sreća.

Sa rezultatom 1:0, u revanšu četvrtfinalnog meča Bajern preko zvijezde tima Roberta Levandovskog stiže do prednosti u 52. minutu. Rezultatski nedovoljno za prolaz dalje, ali dovoljno za neizvjesnost u meču, uprkos fantastičnoj igri Bajernovih igrača koji su bili jedini vidljivi na terenu.

Ipak, Viljareal u 88. minutu ruši nadu Bavaraca pogotkom za konačnih 1:1 i prolazak u polufinale Lige šampiona.

Statistički pregled izgleda ovako: Bajern posjed lopte 65%, ukupno šuteva 24 dok Viljareal ima samo četiri i jedan u okvir gola, ali precizan. Nevjerovatna je statistika dodavanja. Bajern ih je imao ukupno 590 za razliku od Viljareala koji je imao 286. Bajern je imao 161 organizovan napad, dok tim iz Španije samo 66.

Benzema za zlatnu loptu

Čelsi se osvetio Realu za poraz u Londonu, ali produžeci su iznjedrili Karima Benzemu čija igra ove sezone svaki put puni medijske članke uz dodatke "Heroj Madrida".

Poraz od 1:3 u Londonu potopio je Čelsi, ali nije ih obeshrabrio u revanšu. Ekipa Tomasa Tuhela razbila je igru Reala  u 75. minuta. Mont prvo u 15. minutu daje prednost Plavcima, Dudiger je u 51. povećava na 2:0, a završni čin u igri Čelsija donosi Verner u 75. minutu golom za 3:0.

Treba napomenuti i da je odlukom VAR-a poništen gol Alonsu iz 63. minuta meča zbog igre rukom.

Sa 3:0 i ukupnim rezultatom 3:4 Čelsi se pozicionirao kao ekipa polufinalnog obračuna Lige šampiona, ali da Real nikada ne treba otpisati pokazao je Rodrigo na asistenciju Modrića čime je kupio još vremena na Santijago Bernabeu. Produžeci koji vode do ponala bili su i poštena završnica dvomeča Real - Čelsi, ali da do odluke i penal serije ne dođe pobrinuo se ponovo Karim Benzema u 96. minutu meča gdje je Real srušio Čelsi i uz Viljareal nastavio dalje takmičenje u Ligi šampiona (2:3).

(Foto: Tanjug-AP/Manu Fernandez/Sven Hoppe)

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм