Serija A

Srbi u centru pažnje: Jović promašio penal, Kostić asistent, Vlahović na klupi

• Извор: Б92
  • 03.09.2022. 17:42

U duelu Fiorentine i Juventusa srpski su bili u centur pažnje, ali ne samo iz dobrih razloga. Duel je završen remijem od 1:1.

Fiorentina i Juventus su se sastali u 5. kolu Serije A, a pažnju evropske javnosti momentalno je privukla odluka trenera Masimilijana Alegrija.

On je na klupi ostavio Dušana Vlahovića, srpskog golgetera, koji je u prva četiri kola postigao četiri gola.

Umjesto njega u špicu se našao Arkadijuš Milik, koji je, doduše, već u 9. minutu postigao gol za 0:1.

I to na asistenciju Filipa Kostića, njegovu prvu po dolasku u "staru damu".

Fiorentina je ubrzo uspjela da izjednači preko Kuamea, ali tu nije bio kraj zanimljivostima u prvom poluvremenu.

U 43. minutu sudija Danijele Doveri je uz pomoć VAR-a dosudio jedanaesterac za domaćina, a odgovornost je preuzeo Luka Jović.

Matija Perin je pročitao njegovu namjeru, zakačio loptu i taman je toliko zakačio da ona udari o stativu i ne završi u golu.

Zanimljivo je da je Kostić zatim izmenjen u 65. minutu, a defanzivac Fiorentine Nikola Milenković već u 54.

U 79. minutu i dalje je bilo 1:1 na stadionu "Artemio Franki", a tada je iz igre izašao tragičar Jović.

Alegri, koji je najavio da će odmarati Vlahovića zbog duela sa PSŽ-om u Ligi šampiona naredne nedjelje, odlučio je da ga uopšte ne ubaci iako nije imao povoljan rezultat.

Srpski golgeter ostao je na klupi, a u drugom poluvremenu vidjeli smo ukupno 0 udaraca ka golu Fiorentine i 35 odsto posjeda lopte Juventusa.

Nije ni "viola" briljirala sa jednim udarcem u okvir i pet ukupno, pa je ostalo 1:1.

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)