Meč protiv Jordana

Srbija izbjegla blamažu u Beču

• Извор: sportklub.rs
  • 16.06.2023. 22:43

Fudbalska reprezentacija Srbije u prijateljskoj utakmici u Beču pobijedila je Jordan 3:2.

Srbija je nastavila niz pobjeda, koji sada iznosi tri. To je prva od dvije jedine dobre vijesti za Orlove. Druga je fantastična partija Dejana Joveljića. Sve osim toga za zaborav, a selektor Dragan Stojković imaće o čemu da razmišlja pred jednu od najvažnijih utakmica u kvalifikacijama za EURO protiv Bugarske u Razgradu.

Sve slabosti koje su bile uočene protiv Litvanije i Crne Gore ogoljene su protiv Jordana. Čak i u periodu dok je Srbija vodila, a povela je u sedmom minutu preko Strahinje Erakovića. Poslije odličnog centaršuta Kostića, najviši u skoku bio je Račić, koji je spustio glavom loptu Erakoviću, a štoper Crvene zvezde lijevom nogom iz neposredne blizine postigao prvenac u dresu nacionalnog tima.

Djelovalo je da je Jordan zreo za još koji gol, da bi Orlovi mogli da pruže takvu partiju da se napune samopouzdanjem pred gostovanje Bugarskoj. Ali desilo se nešto potpuno drugačije. Jordan je zagospodario terenom, zaposleniji od dva golmana bio je Predrag Rajković. Ipak, Srbija je na poluvreme otišla sa minimalnom prednošću.

Shvatajući šta se dešava Stojković je već na poluvremenu uveo kapitena Dušana Tadića umjesto Lazara Samardžića. A u igru je ušao i Joveljić umjesto startnog napadača Đorđa Jovanovića. Međutim, Jordan je napadao i u 53. minutu došao do zasluženog izjednačenja. Hadad je potpuno neometan centrirao, a Al Mardi se našao kao duh između dva štopera i nije mu bilo teško da savlada Rajkovića.

Jordan je u 67. minutu došao do preokreta. Al Naimat je prošao po lijevoj strani bez iole ozbiljnijeg otpora, zavrnuo loptu u srce šesnaesterca, a tamo je Al-Tamari pored indolentnog Milinković-Savića, koji je ušao u igru četiri minuta ranije, neometeno šutirao i matirao Rajkovića.

Vedeta Lacija ipak se ispravio u 83. minutu. Srbija je ubacila u brzinu više, a poslije odličnog centaršuta Tadića najviši u skoku bio je Miliković-Savić i glavom uposlio Joveljića, koji je zakucao loptu u mrežu za 2:2. Poslije toga je došlo do prekida, pošto su igrači Jordana izašli sa terena nezadovoljni ponašanjem navijača Srbije, koji su većinom bili u Beču. Ipak, vratili su se, a u četvrtom minutu nadoknade Filip Mladenović uposlio je Joveljića, koji je postigao drugi gol i ponio zvanje igrača utakmice.

• 20:30 Филм: Влаком према југу (12+)

'' Филм: Влаком према југу (12+)

• 22:00 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:00 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)