Пријатељска утакмица

Србија савладала Кипар, али брине игра

• 25.03.2024. 20:04

Фудбалска репрезентација Србије није бриљирала ни у другој пријатељској утакмици, послије убједљивог пораза од Русије, српски тим је уписао неубједљив тријумф над Кипром резултатом 1:0.

Питање је, заиста, како би се Србија, са игром коју је приказала у Ларнаки, провела у дуелу са неким иоле озбиљнијим ривалом.

Осим гола Сергеја Милинковић-Савића у седмом минуту и бриљантне асистенције Лазара Самарџића, није било ничега у српског игри вриједног сјећања – напротив, понављале су се старе бољке којих смо се већ нагледали у селекторској ери Драгана Стојковића.

Кипар је лако могао до голова, да су његови фудбалери технички обученији, поново је одбрана Србије била на стакленим ногама, а колико су офанзивци неозбиљно схватили и ову утакмицу свједочи и очајан шут са пенала Александра Митровића који је голман домаћих лако одбранио.

Са друге стране, у неколико наврата су дефанзивци Ерхан Машовић и Срђан Бабић морали да трче ка свом голу да би спријечили контранападе, поново је Никола Миленковић каснио у офсајд-замкама, крила су била далеко од игре, а у другом полувремену заиграо је и капитен Душан Тадић, чиме је оборио рекорд по броју наступа за национални тим – сада има 106.

Управо је у том периоду дуела Србија била веома лоша, много прилика за домаће, једна погођена статива, херојска одбрана голмана Предрага Рајковића у 90. минуту и нова опомена за селектора и његов стручни штаб да се мора нешто под хитно урадити са одбрамбеном поставком јер би озбиљнији ривал свакако искористио своје шансе – као што је то Русија урадила недавно у Москви, пише Спутњик.

Пратите нас и путем Вибера

Тагови:
  • 12:00 Телетрговина

Телетрговина

• 12:15 Микродржава: Малта, документарни програм (Р)

'Микродржава: Малта, документарни програм (Р)

• 13:15 Аграр (Р)

''Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде, теме посвећене домаћим производима, узгоју воћа и поврћа, ратарству и сточарству, као и мноштво злата вриједних савјета, те приче о вриједним пољопривредницима, домаћинима, и плодовима њиховог рада

• 13:40 Телетрговина

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета сваки радни дан.

• 14:00 Телетрговина