Zvezda slavila

Vigo presudio Partizanu u 169. vječitom derbiju

• Извор: АТВ
  • 03.03.2023. 18:46

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su 169. vječitom derbiju protiv Partizana rezultatom 1:0 (1:0). Jedini gol na meču, postigao je Argenitanac Vigo u petom minutu.

KRAJ UTAKMICE Crvena zvezda - Partizan 1:0

2. Poluvrijeme

84' - Velika prilika za Partizan. Rikardo je šutirao sa desetak metara, Borjan sjajno odbranio

76' - Prilika za Uroševića, golman Zvezde siguran

69' - Ređaju se prilike crno-bijeli. Menig hvata volej nakon centaršuta Rikarda, ali lopta ide pored gola

65' - Ponovo prijeti Partizan. Šut Uroševića brani Borjan

63' - Nova prilika za Partizan. Šut Kolorada brani Borjan

62' - Natho upošljava Rikarda, ali napadač Partizana ne stiže do lopte. Siguran Milan Borjan

52' - Prekid derbija, ovog puta zbog bakljade navijača Partizana

50' - Mitrović u šesnaestercu Partizana. Krilni napadač Zvezde je ušao u kazneni prostor, ali nije uspio da uputi šut

46' - Prilika za Pešića

1. Poluvrijeme

45+4' - Kraj prvog poluvremena

42' - Crno-bijeli su bili u opsasnom naletu, Dijabate je dodao do Natha koji je centrirao sa desetak metara ka Rikardu. Došlo je do sudara Rikarda i Erakovića, a sudija Živković je dosudio faul u napadu

33' - Nespretna reakcija Uroševića. Defanzivac Partizan umalo da postigne autogol

31' - Nova sjajna prilika za Zvezdu. Bukari centrira, Katai hvata volej, ali Popović brani

23' - Katai ponovo šutira ali lopta ide pored gola crno-bijelih

20' - Rodić je prvi zapisani igrač

10' - Ponovo prijeti domaćin. Katai šutira preko gola

7' - Natho je oprobao šut, Borjan brani

5' - GOOL! Zvezda vodi. Strijelac Argentinac Vigo

1'- Sa centra prvi kreće Partizan

Stadion: Rajko Mitić, Kapacitet: 51.155

Sudija: Aleksandar Živković

Pomoćnici: Dragan Bogićević, Bojan Banović

Četvrti sudija: Stanko Ostraćanin

VAR: Momčilo Marković

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Kanga, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Pešić. Trener: Miloš Milojević.

Partizan (4-2-3-1): Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Belić, Kolorado - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo. Trener: Igor Duljaj.