Prijateljski meč u Antaliji

Hrabri Borac poražen od moskovskog Dinama

• 29.01.2023. 14:36

Fudbaleri Borca poraženi su u prvoj kontrolnoj utakmici od moskovskog Dinama rezultatom 3:2.

Četvrti kvartal

120' - Kraj utakmice. Dinamo slavio protiv Borca

103' - Dinamo opet vodi. Svoj drugi gol na utakmici postigao je Tukavin

100' - Fudbaleri Borca stižu do izjednačenja. Gol je postigao Nikola Pejovića koji je na ovoj utakmici debitovao za banjalučki klub

98' - Novi pokušaj Jurilja, ostaje 2:1 za Dinamo

Treći kvartal (Drugo poluvrijeme)

90' - Kraj trećeg dijela. Moskovljani preko Tukavina i Maričalja stigli do preokreta

U trećoj "četvrtini" meča Dinamo je stigao do preokreta golovima Tukavina iz penala i Maričalja.

84' - Dinamo vodi sa 2:1. Nakon kornera loptu u mrežu Pavlovića šalje Maričalj

82' - Dinamo je izjednačio. Milojević je skrivio penal, a Tukovin pogađa za 1:1.

68' Banjalučani su prvi zaprijetili u drugom poluvremenu. Ipak, pokušaj Jurilja odbranio je Lešuk. Na tribinama je prisutan i Zoran Ćurguz, šef stručnog štaba FK Sloga Doboj, koji u društvu predsjednika ovog kluba Miroslava Kršića prati duel Borca i Dinama.

61' - Počelo je drugo poluvrijeme. U drugih 60 minuta Borac ulazi u nešto izmijenjenom sastavu: Ćetković, Dojčinović, Milojević, Vojnović, Račić, Bosančić, Popara, Blagaić, Cvijanović, Jurilj, Lukić.

Drugi kvartal

60' - Drugih 30 minuta okončano je vođstvom Borca 1:0. Jedini gol na meču postigao je Momčilo Mrkaić u 24. minutu. Slijedi pauza, a onda još dva dijela meča po pola sata

58' - Sjajna šansa za Smolova, ali još bolja reakcija Nikole Ćetkovića koji je sačuvao svoju mrežu

48' - Nakon Smolova, prijeti Bokov. Ćetković ponovo na visini zadatka

42' - Ćetković brani udarac Smolova

40' - Borac i dalje vodi golom Mrkaića. Utakmicu u Beleku prati i Željko Buvač, nekadašnja "desna ruka" Jirgena Klopa, a danas sportski direktor Dinama

Prvi kvartal (Prvo poluvrijeme)

30' - Kraj prvog kvartala. Zbog povrede, iz igre izlati napadač Banjalučana Tatar

24' - Gool! Borac vodi! Kontranapad Borca. Kulašin je povukao po desnoj strani, asistirao za Mrkaića, koji je iz neposredno blizine smjestio loptu u mrežu Lešuka

11' - Prva prilika za Ruse. Sozanov šutira glavom nakon kornera, ali lopta ide preko gola Ćetkovića