Evropsko prvenstvo

Hrvatska savladala Srbiju, srpski rukometaši nade ulažu u meč sa Francuskom

• Извор: sportklub.rs
  • 15.01.2022. 22:11

Rukometaši Hrvatske pobijedili su Srbiju u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva u rukometu rezultatom 23:20.

Za dva dana Srbija će u 3. kolu igrati protiv selekcije Francuske, koja ima obje pobjede u prve dvije runde, i biće joj potrebna pobjeda kako bi prošla dalje.

Već u prvom napadu je Srbija završila sa dva igrača manje, a na semaforu je poslije četiri minuta stajalo 3:0 za Hrvatsku. Ipak, tim Tonija Đerone se konsolidovao – divan cepelin dva krila, čvršća odbrana, pa je Srbija čak i vodila sa po golom prednosti u dva navrata.

Međutim, u tim trenucima je Cindrić bio maestralan i nije dozvolio Srbiji ni šansu da se malo odlijepi. U završnici poluvremena, Srbija pravi tehničke greške, a Hrvati iz kontre odlaze na +2 (11:9) na poluvremenu.

Rijetko je Srbija prijetila iz kontre, Marsenić je promašio dva zicera, Pečmalbek izgubio loptu na centru, a prednost Hrvata polako je rasla, i došla do +4.

Uz Čupića i Cindrića, razigrao se i Lučin, a sve je više bilo tehničkih grešaka u srpskom timu. Posljednju kakvu-takvu šansu Srbija je propustila na četiri minuta do kraja, kada je na -3 Ilić sa krila promašio iz odlične pozicije.

U preostalom meču grupe, Francuska je bila ubjedljiva sa Ukrajinom (36:23).

• 23:50 Васкршња посланица и Пренос Васкршње литургије из Храма Светог Саве на Врачару

' Васкршња посланица и пренос Васкршње литургије из Храма Светог Саве на Врачару

• 02:00 Ноћни програм