Liga šampiona

Igokea prokockala prednost: Galatasaraj bolji u završnici

• 13.10.2021. 18:27

Poslije velike borbe košarkaši Igokee doživjeli su poraz od Galatasaraja rezultatom 89:85.

Imali su svoju šansu domaći, vodili su i posljednjoj četvrtini, ali na kraju pobjeda ide na stranu kluba iz Istanbula. Ključne poene postigli su Ejkon Pursel i Blekšir kada se lomilo u završnici. Prvi je brojao do 31. Kod Igokee 22 poena ubacio Voler.

Treća četvrtina

Sjajan treći period Igokee koja je zaostatak smanjila na samo pola koša razlike. Gosti vode 68:67, još uvijek je nerješiva enigma Ejkon Pursel sa 25 poena. Igokea je odigrala bolju odbranu uspjela je na energiju da dobije poene iz kontre, a Robinson je pogodio trojku na isteku kvartala. Plej Igokee je postigao 11 poena, Voler ima 16.

Druga četvrtina

Na poluvremenu prednost za ekipu Galatasaraja 52:44 koja je napadački odigrala gotovo savršenih 20 minuta. Trener Igokee Dragan Bajić sigurno neće biti zadovoljan odbranom svoje ekipe. Raspoložen je Ejkon Pursel sa 17 poena i Bost sa tri manje. U domaćem timu Voler bolji od ostalih sa 14.

Prva četvrtina

Nakon deset minuta igre košarkaši Galatasaraja vode u Laktašima protiv Igokee 27:17.

Gosti odlično šutiraju sa distance, pronašli su dobru konekciju sa unutrašnjim igračima tako da domaći nisu imali način kako da odgovore. Ejkon Pursel je dao deset poena, a Bost osam.