Meč grupe H

Prečka i stativa saveznici Južne Koreje u meču protiv Urugvaja

• 24.11.2022. 15:59

Reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje podijelili su bodove (0:0) u prvom meču grupe H Mundijala u Kataru.

Obje ekipe ušle su utakmicu izuzetno oprezno. Tako u prvih 15 minuta nismo vidjeli niti jedan udarac ka golu. Južna Koreja je uglavnom imala loptu u svom posjedu, dok su se Urugvajci organizovano branili.

Korejanci su najbolju priliku u prvom dijelu imali u 34. minutu kada je desni bek Mon-Hvan Kim probio po desnoj strani, pronašao neometanog napadača Ui-Đo Hvanga na nekih sedam metara od gola Rošeta, ali je fudbaler Olimpijakosa šutira jako loše.

Najbolju šansu na utakmici imali su Urugvajci dva minuta prije kraja prvog poluvremena. Valverde je uputio sjajan centaršut iz kornera, a najviši u skoku bio je iskusni štoper Godin, zakucao je loptu glavom, ali je ona okrznula stativu i otišla van gola.

Pokušavao je Urugvaj u drugom dijelu meča da dođe do gola, ali bezuspješno. U 90. minutu sjajni Fede Valverde je raspalio iz daljine i pogodio prečku, bila je to najbolja šansa Urugvaja u nastavku meča.

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм