Kecmanović ispao, Krajinović sa Đereom u Sofiji

• Извор: РТС
  • 29.09.2021. 19:52

Srpski teniseri imali su polovičan uspjeh na ATP turniru u Sofiji.

Filip Krajinović je ostvario pobjedu i plasirao se u drugo kolo, dok je poraz doživio Miomir Kecmanović.

Bolji od Kecmanović u drugom kolu takmičenja bio je italijanski predstavnik Đanluka Mager, rezultatom 7:6 (7-3), 6:3.

Miomir je imao prednost brejka u prvom setu, ali je odmah ispustio i u 13. gemu je dozvolio rivalu da uzme set.

To je Mager iskoristio i nastavio seriju u drugom, došavši do trijumfa za 100 minuta igre i duela sa pobjednikom meča Ilja Ivaška – Gael Monfis.

Krajinović je bio ubjedljiv u prvoj rundi i eliminisao je domaćeg tenisera Aleksandra Lazarova sa 6:0, 6:3.

Filip je lako potvrdio status favorita i pobijedio Lazarova za nešto više od sat vremena, pa je tako obezbijedio derbi sa Laslom Đereom u sljedećem kolu.

ATP turnir u Sofiji počeo je u ponedjeljak, traje do 3. oktobra.