Osijek

Borac savladao Zlatibor na startu balona ABA 2 lige

• 08.11.2021. 15:01

Košarkaši Borca pobijedili su Zlatibor 87:75 na startu balona ABA2 lige koji se igra u Osijeku. Opao je intenzitet igre u drugom poluvremenu, ali su banjalučani ipak uspjeli da održe dvocifrenu prednost i slave.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Šešlija sa dabl-dabl učinkom 16 poena i 10 skokova. Po 14 su ubacili Knežević i Boldvin.

Kod Zlatibora Li Ros je ubacio 19 poena.

Naredni meč Borac igra u srijedu protiv Mladosti iz Zemuna.

Tok meča:

Treća četvrtina

Košarkaši Zlatibora u trećoj četvrtini prikazali su bolju igru pa su zaostatak smanjili na deset poena. Uspjeli su da iskontrolišu napad rivala pa u posljednjih deset minuta ulaze sa šansom za preokret.

Poluvrijeme:

Na poluvrijeme košarkaši Borca nose veliku prednost 60:39.

Tokom 20 minuta prava napadačka klinika Banjalučana koji su Osijeku nastavili da dobrim igrama iz dosadašnjeg dijela sezone.

Čak 60 poena je učinak kojim bi se podičili i NBA timovi. Jednostavno sve funkcioniše u igri ekipe Dragana Nikolića, pogodili su sedam trojki iz deset pokušaja i podijelili 17 asistencija.

Po 11 poena postigli su Knežević i Šešlija s tim da je Borčev plej podijelio i šest asistencija.