Turnir

"EuroCup 1": Drugi poraz KKI "Vrbas"

• 11.03.2023. 14:46

Igrači London Titansa pobijedili su Košarkaški klub invalida „Vrbas“ 75:59 (20:18, 18:8, 20:9, 17:24) u okviru kvalifikacionog turnira „EuroCup 1“ košarke u kolicima koji se održava u dvorani "Borik".

Dobro su se Banjalučani držali tokom prve četvrtine koju je tim iz Velike Britanije dobio sa 20:18, a otpor su pružili i početkom drugog perioda kada su u nekoliko navrata propustili priliku da steknu rezultatsku prednost. Nakon toga rival je preuzeo stvar u svoje ruke i polako stvarao nedostižnu prednost. Prijetili su domaći igrači i u nastavku, pogotovo poslije dvije vezane trojke Vlade Švrake (dao ukupno tri), ali nisu imali više snage za evenutalni rezultatski preokret.

U pobjedničkom sastavu Jack Perry dao je 24 poena, a kod KKI "Vrbas" Vlado Švraka je postigao 17 poena. Treba istaći da su domaći imali podršku i od najstarije populacije koji su smješteni u banjalučkom Domu penzionera i koji su u pratnji direktorice Gordane Lihović pratili ovaj susret.

Posljednju utakmicu KKI "Vrbas" igra večeras protiv ASD Padova Millennium Basket sa početkom od 18 časova.