Član banjalučke Energije

Luka Pejić osvojio bronzu na Svjetskom prvenstvu: Hvala svima koji su vjerovali u mene

• Извор: АТВ
  • 29.10.2022. 21:14

Član banjalučke Energije Luka Pejić osvojio je danas bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Turskoj i tako još jednom oduševio nakon osvajanja evropskog srebra u junu ove godine.

U borbi za treće mjesto, u kategoriji do 61 kilograma, Pejić bio je bolji od Crnogorca Nikole Bjelajca, a iako je rezultat bio 1:1,  pripala mu je medalja pošto je prvi došao do poena.

"Bio je težak i neizvjestan meč, pobijedio sam na prednost prvog poena. Hvala svima koji su me podržavali i vjerovali u mene", rekao je Pejić.

Mladi karatista je na putu do polufinala pobijedio protivnike iz Norveške, Kine, Palestine i Kuvajta. Još jedan veliki dan za Karate klub Energiju na programu je već sutra. Pavle Dujaković boriće se za zlatnu medalju u kategoriji do 60 kilograma i tako pokušati da u Banjaluku donese najsjanije odličje.