Vlada Srbije

Poznato koliko će zlatne odbojkašice dobiti novca od države

• Извор: Телеграф
  • 17.10.2022. 17:35

Vlada Srbije na današnjoj sjedinici donijela je rješenja o dodjeli novčanih nagrada, u visini od po 30.000 evra, u dinarskoj protivvrijednosti, glavnom treneru i članicama ženske odbojkaške reprezentacije Srbije, za osvojenu zlatnu medalju na Svjetskom prvenetvu.

Odbojkašice Srbije odbranile su u subotu u holandskom Apeldornu titulu prvaka svijeta, osvojenu prije četiri godine u Japanu, trijumfom nad Brazilom sa 3:0 u setovima.

“Novčane nagrade dodijeljene su u cilju afirmacije sporta i pripremu sportista za postizanje još boljih rezultata koji će doprinijeti afirmaciji Srbije”, navodi se u saopštenju Vlade Srbije.

Reprezentacija Srbije do titule je došla sa svih 12 pobjeda, a pred izabranicama selektora Danijelea Santarelija redom su padale Kanada (3:0), Bugarska (3:2), Njemačka (3:0), Kazahstan (3:0), SAD (3:0), Poljska (3:0), Dominikanska Republika (3:0), Tajland (3:0) i Turska (3:0), a zatim u nokaut fazi Poljska (3:2), SAD (3:1) i Brazil (3:0).

Srpkinje su na čitavom turniru osvojile 36, a izgubile svega pet setova. Kapiten ekipe Tijana Bošković proglašena je za najkorisniju igračicu Svjetskog prvenstva.

Od 2015. godine sa svih velikih takmičenja srpske odbojkašice su se vraćale sa odličjima - te godine su na Evropskom prvenstvu osvojile bronzu, a onda za redom dva zlata i srebro. Osvojile su srebro i bronzu na Olimpijskim igrama 2016. i 2020, te dva zlata na Svjetskim prvenstvima.

• 12:15 Бизнис клуб (Р)