Savladala Češku

Sjajna Srbija u polufinalu

• Извор: Независне
  • 30.08.2023. 22:28

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva. Pobijedile su Češku rezultatom 3:1, po setovima 24:26, 25:17, 25:11, 25:14.

Prilično neizvjesno bilo je u prvom setu, Češka je dala svoj maksimum, Srbija imala nekoliko oscilacija i prvi set pripao je Čehinjama.

Međutim, u nastavku izabranice Đovanija Gvidetija preuzele su inicijativu, "odlijepile" se odmah na početku, povele 6:2 i prednost je do kraja samo rasla za izjednačenje.

U trećem setu, sličan scenario, Srbija je povela 5:0. Čehinje su do finiša seta postigle svega devet poena, a do kraja još dva za ubijedljivih 2:1 za srpski tim.

U četvrtom i posljednjem setu, nastavile su srpske odbojkašice tamo gdje su stale za slavlje na kraju i već prepoznatljiv ples.

Srbija za finale igra sa Nizozemskom, dok su drugi polufinalni par Italija i Turska.

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)