Невјероватно

Шок завршница! Србија за пола минута испустила +2 против Исланда

• Извор: спортклуб
  • 12.01.2024. 19:44

Рукометаши Србије одиграли су на старту Европског првенства неријешено са Исландом 27:27.

Јасан је био план Тонија Ђероне. Акценат је првенствено стављен на одбрани, напад углавном позициони како би се ограничиле убитачне контре Исланђана, пише Спортклуб.

План је углавном успијевао у првом полувремену, осим једне кратке секвенце када су Исланђани везали три гола. Бриљирала су оба голмана. Милосављев је имао осам, а Халгримсон чак 10 одбрана у првом полувремену, па је и минимално вођство Исланда 11:10 био логичан епилог првих пола сата игре.

Много боља игра Србије у нападу у првих 15 минута другог полувремена. Дошло је до преокрета и серијом 5-2 Орлови су повели 15:13. А и Милосављев је одбранио и други пенал у том периоду, Исланђани су промашили још један.

Успјешно су Орлови одољевали налетима Исланђана и држали ту предност од два гола све до самог финиша. Посебно су велике улоге у нападу имали Драган Пешмалбек и Петар Ђорђић, који је погађао споља када је било најпотребније. Од чега за 27:24 два минута прије краја.

А онда су Орлови успјели то да испусте и да приме три гола до краја, од чега два за само пола минута и на крају је Исланд успио да дође до злата вриједног бода.

Код Србије најефикаснији је био Драган Пешмалбек са пет голова, док је Петар Ђорђић постигао један мање, све у другом полувремену. Наравно, треба напоменути и сјајног Милосављева са девет одбрана, од чега два седмерца. На другој страни Елисон је постгигао шест голова, Гудјонсон један мање.

Србија наредни меч игра у недјељу, када се састаје са Мађарском.

• 18:55 Маркетинг