Deveta na SP

Srpska veslačica Jovana Arsić izborila plasman na Olimpijske igre

• Извор: СРНА
  • 10.09.2023. 16:19

Srpska reprezentativka u veslanju Jovana Arsić izborila je plasman na Olimpijske igre u Parizu naredne godine, osvojivši deveto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Beogradu u disciplini skif.

Arsićeva je na kraju osvojila treće mjesto u B finalu, a ukupno deveto mjesto u generalnom plasmanu koje joj je bilo dovoljno da obezbijedi olimpijsku normu.

Arsićeva je 29. sportista koji će predstavljati Srbiju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Nikolaj Pimenov je danas, u muškom skifu, zauzeo šesto mjesto u B finalu, a ukupno 12. na Svjetskom prvenstvu, prenose beogradski mediji.

Dubl skul Aleksandar Beđik i Aleksandar Filipović zauzeo je drugo mesto u C finalu, a ukupno 14. mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Svjetsko prvenstvo ujedno je i kvalifikaciono za Olimpijske igre u Parizu, pa će u skifu plasman obezbijediti po devet najuspješnijih u obje konkurencije, a u dvojcu i dubl skulu po 11 najboljih u obje konkurencije.

(Foto: Veslački savez Srbije)

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Прича се (Р)

Емисија: Прича се (Р)

• 13:25 Телетрговина

• 13:55 Вијести

• 14:00 Телетрговина