Rukomet

Vojvodina osvajač EHF Evropskog kupa

• 03.06.2023. 15:34

Srpski rukomet je 22 godine čekao na evropski trofej, sve do danas kada su igrači Vojvodine osvojili Evropski EHF kup.

Ekipa iz Novog Sada je u dvomeču finala trećerangiranog takmičenja Evrope dva puta bila bolja od norveškog Nerba.

Prvi meč u Novom Sadu "lale" su riješile u svoju korist, 30:23, da bi na gostovanju slavili 25:23 i tako preuzeli naslov šampiona EHF Evropskog kupa od protivnika iz Norveške.

Pored toga ovo je prvi trofej Vojvodine u evropskim okvirima.

Baris Buhovski je imao čak sedam golova, dok je jedan manje za Vojvodinu dao Aidi Mohamed Aziz. Kod ekipe Nerbe Teodor Svesgord je bio najbolji sa osam golova.

Vojvodina je već osvojila titulu prvaka Srbije, a može i do triple krune ukoliko u finalu Kupa pobijedi pančevački Dinamo.

(FOTO: Tanjug/AP)

• 20:45 Серија: Од јутра до сутра

'''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 21:30 Серија: Авионџије

Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

• 22:05 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:20 Серија: Ел Чапо (16+)

''Прича о озлоглашеном нарко босу, једном од најопаснијих и крволочнијих мафијаша.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

Ред Рок' је ирска криминалистичка серија која прати случајеве полицијске станице смјештене у измишљени приморски град Ред Роцк у близини Даблина, те приватне турбулентне односе гардиста и мјештана.

• 23:45 Ноћни програм