Težak poraz

Srbija vodila +14 pa izgubila u drami od Belgije

• Извор: Агенције
  • 28.11.2021. 17:28

Težak poraz za Orlove u Belgiji! Iako su imali veliku prednost, košarkaši Srbije nisu uspjeli da dođu do pobjede u Monu u utakmici kvalifikacija za Mundobasket.

Domaći su istopili +14 koliko je iznosila maksimalna prednost izabranika Svetislava Pešića i kroz dramatičnu završnicu stigli su do drugog trijumfa u kvalifikacijama, a Srbiji nanijeli prvi poraz - 73:69.

Najzaslužniji za preokret domaćih bio je Sem van Rosom, koji je postigao nekoliko bitnih trojki.

Početak utakmice bio je efikasan, da bi stegnutost Belgije u napadu iskoristila Srbija, koja je krajem prvog kvartala počela da se rezultatski odlepljuje.

U tim momentima na parketu su se prvi put pojavili Filip Petrušev i Miloš Teodosić, koji je postigao dvije brze trojke.

Belgija je poentirala uglavnom poslije prodora, ali ne prečesto, što je za posledicu imalo i prvo dvocifreno vođstvo orlova početkom druge četvrtine.

Srbija je bila bolja u gotovo svim segmentima, uz dodatak da je, ipak, bilo praznih hodova i povremenih problema u ofanzivi.

U ovom periodu u seriji je bio Aleksa Avramović, koji je pogađao na različite načine, uz pratnju gore spomenute dvojice.

Domaći su brzo ulazili u bonus, Srbija je bila relativno sigurna i sa linije slobodnih bacanja (7/8), dok zanimljivo, Belgijanci u prvih 20 minuta nijednom nisu šutirali penale.

Belgija je mnogo bolje započela drugo poluvrijeme i zahvaljujući trojkama Van Rosoma ubrzo prišla rivalu na -2.

Svetislav Pešić je reagovao tajm-autom, srpski reprezentativci su se probudili, pre svih Aleksa Avramović, najzaslužniji za odbijanje naleta.

Uskočio je u pomoć i Teodosić, prvo trojkom, a onda i asistencijama, nakon čega su gosti vratili dvocifrenu prednost.

Nakon kratkog prekida zbog problema sa strujom početkom posljednjeg kvartala, domaći su napravili seriju i prišli Srbiji na samo pola koša zaostatka.