Australijan opena

Đoković u finalu Australijan opena

• 27.01.2023. 12:06

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Australijan opena pobjedom nad Amerikancem Tomijem Polom rezultatom 3:0 (7:5, 6:1, 6:2) poslije dva sata i 22 minuta igre.

Uz puno nervoze i nekoliko grešaka naročito u prvom setu, Đoković je uspio da ovaj meč privede kraju bez većih neprijatnosti i iznenađenja.

Ovo je Đokoviću deseti plasman u finale Australijan opena. Ovaj put u finalu srpskog tenisera čeka Grk Stefanos Cicipas.

III SET

Pol dolazi do 5:2. Đoković servira za pobjedu.

Đoković vodi sa 5:1 i na korak je od plasmana u finale.

Pol dobija servis gem i opet se spašava nule na kraju seta.

Đoković je poveo sa 4:0. Čini se kao da Amerikanac nema apsolutno nikakve šanse. Novak je odlučan da se deseti put plasira u finale Australijan opena.

Srpski teniser vješto koristi svaku protivnikovu grešku.

Novak vodi 3:0. U nekim momentima se čini da Pol uopšte ne stiže da vidi loptu.

Srpski as samouvjereno gazi ka pobjedi.

Đoković se razigrao u ovom polufinalnom meču i preuzeo vođstvo sa 2:0.

Đoković u trećem setu nastavlja tamo gdje je stao u drugom - odmah je poveo protiv Amerikanca Pola.

Đokovića jedan set dijeli od plasmana u finale Australijan opena.

II SET

Srpski as osvaja drugi set rezultatom 6:1!

Đoković servira za osvajanje drugog seta. Pol je uspio da izbjegne gubljenje seta sa nulom pored imena. 5:1.

Sjajni Đoković je nezaustavljiv. I u drugom setu je poveo sa velikih 5:0.

Đoković nezadrživo grabi ka drugom setu te je poveo sa 4:0 (7:5, 4:0). Novak drži potpunu kontrolu meča i dobro se skoncentrisao nakon grešaka u prvom setu smanjio je broj grešaka.

Amerikanac Pol dobija apsolutnu podršku sa tribina, a bodri i samog sebe nakon nekog dobrog poteza.

Srpski teniser pokazuje zašto je najbolji. Trenutno je 3:0 i Đoković igra svojim tempom te deseti put gazi ka plasmanu u finale Australijan opena.

Đoković je furiozno započeo drugi set i nakon osvojenog gema, odmah brejknuo protivnika.

Publika ne prestaje sa provokacijama, ali ni srpski navijači ne ostaju "dužni".

I SET

Srpski teniser uzeo je prvi set!

Đoković je nekoliko grešaka uspio da se vrati u igru i osvoji prvi set sa 7:5.

Publika na Rod Lejver areni se podigla na noge. Na tribinama je jako glasno i čuju se ovacije sa svih strana.

Đoković se nakon nekoliko grešaka vraća svom ritmu.

Đoković je prilično sigurno krenuo u prvom setu, ali kako vrijeme odmiče čini se kao da Đoković gubi koncentraciju. Đoković je vodio sa 5:1, a onda ga je Pol stigao.

Publika na Rod Lejver areni je prilično "neprijateljski" nastrojena prema sprskom asu. Grupa navijača konstantno nešto dobacuje igračima prije nego što serviraju.

Američki milijarder Bil Gejts, vlasnik kompanije Majkrosoft prisustvuje među Novaka Đokovića u borbi za finale Australijan opena.

Đoković ništa nije htio prepustiti slučaju pa je jutros odradio trening.

Trening srpskog asa pratilo je stotinjak navijača kao i njegov tim.

Đoković je ranije izjavio da Pol igra dobar tenis i ima sjajnog trenera te da ne smije meču da pristupi drugačije nego što je prethodnim.

“Ako budem igrao kao protiv Rubljova imam dobre šanse da prođem”, rekao je Đoković.

Inače, ovo je deveti put da Đoković igra u polufinalu Australijan opena i svaki put se plasirao u finale.

Pobjednika u meču Đoković-Pol će u finalu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa koji se u finale plasirao pobjedom protiv Karena Hačanova.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)