Odlučujući meč

Lajović osvojio Banjaluku: Sjajno finale

• 23.04.2023. 13:46

Srpski teniser Dušan Lajović osvojio je Srpska open nakon pobjede nad Andrejom Rubljovom.

MEČ UŽIVO

TREĆI SET

16:42 - DUŠAN LAJOVIĆ JE ŠAMPION SRPSKA OPENA.

16:30 - Rus koristi veliki pad Dušana Lajovića i bez problema uzima gem za 5:4.

16:27 - Rubljov se ne predaje. Oduzima servis Lajoviću i smanjuje na 5:3.

16:22 - Andrej uz dosta muke uspijeva da ostane u meču. Lajović sada servira za titulu u Banjaluci.

16:18 - Lajović nastavlja u istom ritmu. 5:1 za srpskog tenisera. Rubljov servira za ostanak u meču.

16:12 - NOVi BREJK ZA LAJOVIĆA. Srpski teniser je došao do novog brejka. Na pragu je titule u Banjaluci

16:05 - Pritisnuo je Rus Srbina i došao do brejk lopte, ali Duci uspijeva da je spasi i ipak potvrđuje brejk za veliku prednost.

15:59 - BREJK LAJOVIĆA. Sjajno je sada odigrao srpski teniser i došao do brejka i prednosti u pravom trenutku.

15:58 - Obojica tenisera su u uvodna dva gema su bili sigurni na svojim servisima i to bez izgubljenog poena.

Drugi set

15:48 - RUBLJOV IZJEDNAČAVA U SETOVIMA. Sjajno je znao ruski teniser da iskoristi pad koncentracije kod Srbina i dođe do novog brejka i izjednačenja u setovima.

15:42 - Vrhunski gem. Rubljov je odbranio svoj servis, ali je Duci u dva poena izveo nemoguće i osvojio ih te digao publiku na noge.

15:38 - Sjajna igra Lajovića. Dva odlična servis vinera, jedan as... Sve to viđeno je u osmom gemu drugog seta koji je Srbin bez problema uzeo.

15:34 - Nastavlja se gladijatorska borba za svaki poen. Lajović je pritisnuo protivnika, ali je Andrej uspio da odbrani svoj servis i ponovo dođe do prednosti.

15:26 - Lajović izjednačava. Kakvu igru prikazuju dvojica tenisera. Lavovska borba, mnoštvo atraktivnih poteza... Fenomalno finale.

15:19 - Lajović vraća brejk i dolazi u priliku da se potpuno vrati u set. Nevjerovatan tenis gledamo u Banjaluci. Definitivno najbolji meč na turniru.

15:09 - Dušan Lajović dolazi do prvog brejka u trećem setu. Tačno sat vremena igre je iza nas. Zaista sjajan tenis prikazuju dvojica igrača - meč dostojan finala.

15.04 - Namučio je Lajović ruskog tenisera na njegov servis ali ipak nije uspio da vrati brejk. Rubljov vodi 3:0 u drugom setu.

14:57 - Rubljov pritišće Lajovića i dolazi do tri brejk lopte, od kojih Dušan spasava samo jedno. Velika prednost za Rusa na startu drugog seta.

14:52 - Malo sreće je imao Rubljov pri 40:30 na svoj servis jer je Lajović pogodio mrežicu nakon čega se loptica odbila u aut. Rus sigurno brani servis na startu drugog seta.

Ori se sa tribina:

Ori se sa tribina: "Ajde, Duci" - VIDEO

Prvi set

14:47 - LAJOVIĆ DOBIJA PRVI SET. Iako je Rubljov uspješno odservirao za ostanak u setu, i potom izvršio pritisak tokom prvog poena na Lajovićev servis, Duci je uspio da se trgne i iskoristi greške Rusa te dođe do prednosti u setovima.

14:41 - Obojica tenisera su naredna dva gema bili sigurni na svojim servisima pa je Rubljov u situaciji da servira za ostanak u setu.

14:35 - Lajović potvrđuje brejk i dolazi do velike prednosti od 4:1.

14:32 - Sjajan gem za Dušana Lajovića. Pritisak na ruskog tenisera mu se isplatio i došao je do brejka. Igrao je Lajović strpljivo i nije odustajao iako je Rubljev uspio da spasi čak četiri brejk lopte. Lajović je ipak petu iskoristio i došao značajknog brejka.

14:20 - Sjajan tenis na terenu u Banjaluci. Duci bez većih problema brani svoj servis i vraća prednost.

Lajović i Rubljov ispunili tribine

14:15 - Bez izgubljenog gema Rubljov je uzvratio istom mjerom i izjednačio.

14:14 - Veliki pritisak izvršio je ruski teniser na Srbina na startu dvoboja i imao čak tri brejk lopte, ali je Duci uspio da se vrati i odbrani svoj servis.

13:55 - Srbin i Rus gromoglasnim aplauzom pozdravljeni su prije početka finala.

Dušan Lajović i Andrej Rubljov uživaće u velikoj podršci sa tribina.