Turnir u Meksiku

Kecmanović "počistio" Amerikanca, protiv Medvedeva za finale

• Извор: Б92
  • 05.08.2022. 08:13

Miomir Kecmanović pobjedom protiv Brendona Nakašime – 6:2, 6:4 – plasirao se u polufinale turnira u Los Kabosu.

Kecmanović, 38. teniser svijeta, za plasman u finale turnira u Meksiku igraće protiv prvog tenisera svijeta – Danila Medvedeva.

Miša je poslije pobjede u dva seta protiv Džordana Tompsona, istim rezultatom bio bolji od domaćeg tenisera koga su kladionice blago favorizovale prije početka duela.

Srpski teniser furiozno je otvorio susret oduzevši servis protivniku u prvom i petom gemu, te je prvi set dobio ubjedljivih 6:2 – za 39 minuta igre.

Drugi set krenuo je istim tempom, brejkom Kecmanovića, ali ovoga puta Amerikanac je uspio da uzvrati i izjednači na 2:2. Ipak, egal nije dugo trajao, Miša je uzvratio ribrejkom i do kraja je rutinski održao prednost.

Iako je dobio u dva seta, Kecmanović ima dosta prostora za napredak s obzirom da je protiv Nakašime imao samo 49 odsto uspješnosti ubačenog prvog servisa, pa će protiv Medvedeva morati da digne nivo.

U drugom polufinalu igraće Feliks Ože-Alijasim i bolji iz susreta Albot/Nori.

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)