Novak Đoković savladao je Enca Kuakoa u drugom kolu Australijan opena.

Devetostruki šampion turnira u Melburnu islavio je protiv Francuza sa 3:1.

Meč uživo mogli ste da pratite na našem portalu.

4. set

Gdje je stao u trećem, Đoković je nastavio u četvrtom setu. Francuz je pokušavao da pruži otpor, imao je čak i svoje brejk prilike, međutim, ubrzo je na semaforu pisalo 5:0 za srpskog tenisera.

Servirao je Kuako za opstank u igri, ali mu ni to nije pošlo za rukom pa je Đoković tako ovjerio nastavak takmičenja i zakazao duel sa Grigorom Dimitrovim.

3. set

Već na samom starttu trećeg seta najbolji srpski teniser je ubacio u brzinu više i odmah došao do 3:0.  Imao je čak četiri brejk lopte u četvrtom gemu, ali ih nije iskoristio.

Međutim, neizbježno je bilo da osvoji set s obzirom na to kako je igrao.

Do kraja seta pravi još jedan brejk i sa 6:2 vraća prednost u setovima.

2. set

U drugom setu se Francuz razigrao i nije davao olako šanse Đokoviću.

Igrao se gem za gem, obojica su bili sigurni na svojim servisima do devetog gema.

Đoković je tada, pri rezultatu 5:4 za Francuza zatražio medicinski tajm-aut.

Meč je ubrzo nastavljen i Đoković je uspio da izjednači na 5:5, iako je Francuz zaprijetio i imao 40:40.

Velika borba je nastavljena i u nastavku pa je set otišao u taj-brejk. Novak odmah tamo pravi mini brejk i dolazi do 3:0. Međutim, Kuako se ne predaje i ubrzo stiže do 3:3. U naredna četiri poena viđena su još dva mini brejka, po jedan na obje strane - za nastavak drame.

Potom novi mini brejk za Francuza čime dolazi u priliku da servira za set. To uspješno čini i izjednačuje na 1:1.

1. set

Najbolji srpski teniser ekspresno je došao do prednosti u setovima, prepustivši protivniku samo jedan gem.

Rutinski je otvorio meč, a bi potom zaprijetio brejk šansom koju nije iskoristio.

Međutim, dolazi do brejka u četvrtom gemu, a potom osvaja i naredna tri te dolazi do prednosti u setovima.

• 22:05 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:20 Серија: Ел Чапо (16+)

''Прича о озлоглашеном нарко босу, једном од најопаснијих и крволочнијих мафијаша.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

Ред Рок' је ирска криминалистичка серија која прати случајеве полицијске станице смјештене у измишљени приморски град Ред Роцк у близини Даблина, те приватне турбулентне односе гардиста и мјештана.

• 23:45 Ноћни програм