ABA liga

Treći poraz Igokee, Cedevita Olimpija slavila u Laktašima

• 30.10.2021. 16:55

Košarkaši Igokee doživjeli su treći poraz u ABA ligi ove sezone. Trijumf u Laktašima ostvarila je Cedevita Olimpija 101:83.

Utakmicu po četvrtinama ste mogli pratiti uživo na našem portalu:

Prva četvrtina

Efikasna prva četvrtina odlazi na stranu Igokee 25:20. Sporiji portal utakmice sa obje strane nije dugo trajao. Krenula je domaća ekipa preko Stivensa koji je velikom energijom pokrenuo saigrače. Postigao je devet poena i ima pet skokova. Starks je ubacio pet, a po četiri Voler i Robinson. Pored njih u strijelce se upisao i Ilić koji je pogodio trojku.

Kod Cedevita Olimpije sedam poena postigao Melvin Edžam, a jedan manje Markus Kin.

Jedno atraktivno zakucavanje imao je bivši igrač Igokee, povratnik u Laktaše Džeki Karmajkl.

Druga četvrtina

Nakon 20 minuta igre prednost je na strani gostiju. Cedevita Olimpija vodi u Laktašima rezultatom 53:48.

Čak 33 poena su ubacili Ljubljančani u drugom periodu i utakmica na veći broj poena u ovom ritmu ide na mlin ekipe Jurice Golemca. Čak četiri igrača gostiju su dvocifrena, prednjači Pulen sa 13, Kin je dao 11, a Edžam i Ougust po deset. Isti broj poena kod Igokee dali su Robinson i Stivens. Igokea šutira ispod 45 odsto iz igre, domaći su pogodili pet trojki iz deset pokušaja i imaju osam skokova više od rivala.

Skakačku nadmoć za sada nisu uspjeli da materijalizuju. Gosti su na šest od 12 za tri i ukupno 62 odsto iz igre.

Treća četvrtina

Iako je prvo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj borbi, treća četvrtina je bila u znaku Cedevita Olimpije. Gosti su ovaj period igre dobili 28:13 pa posljednjih deset minuta dočekuju sa velikim kapitalom. Cedevita vodi 81:61, pored standardno dobrog napada, profunkcionisala je odbrana. Edžam je sa 18 poena i osam skokova prvo ime utakmice.

Četvrta četvrtina

U veoma efikasnoj utakmici bolje su se snašli gosti kojima je ovakav stil igre više odgovarao. Igokea je pala u drugom poluvremenu, defanzivno je tokom cijele utakmice bila ispod potrebnog nivoa što su raspoloženi Amerikanci u dresu slovenačkog kluba znali da iskoriste. Cedevita Olimpija prekinula je niz od tri poraza u ABA ligi, Edžam je imao 22 poena i devet skokova, po 19 poena dodali su Kin i Pulen koji je podijelio i sedam asistencija. Kod domaćih najefikasniji kapiten Jošilo sa 16. Cedevita Olimpija bila je na 63% šuta iz igre, trojke sjajnih 12 od 24, a penali 21 od 24.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Путуј, пробај, заволи (Р)

''Емисија: Путуј, пробај, заволи (Р)

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: На ивици терена (Р)

''Емисија: На ивици терена (Р)

• 13:30 Емисија: Аграр (Р)

''Емисија: Аграр (Р)