KUP BiH

KUP BIH: Borac vodi u Mostaru

• 21.04.2021. 15:11

U Mostaru je u toku meč polufinala KUP-a BiH u kojem se sastaju Klis i Borac.

Borac je prvu utakmicu u Banjaluci dobio sa 4:1 mada je Klis pokazao da može biti nezgodan. Banjalučani su jednom nogom u finalu i ostalo je samo da potvrde prolaz na gostovanju u Mostaru. Klis je na ovoj utakmici domaćin na stadionu Veleža.

Sastavi:

Klis: Cero, Bajramović, Ćosić, Šabanović, Vila, Šimunović, Canović, Pirija, Husrep, Makan, Bitevlja.

Borac: Lakić, Kujundžić, Dujaković, Milojević, Vojnović, Bosančić, Meleg, Čavić, Vranješ, Zakarić, Moraitis.

TOK MEČA:

Poveo je Borac u 13. minutu golom Panajotisa Moraitisa, ali samo dva minuta kasnije nakon greške povratnika Đorđa Milojevića stiže izjednačenje, strijelac je Muamer Vila.

Sjajan pokušaja Davida Čavića. Još uvijek Borčev junior, pogodio je stativu sa 25 metara. Prava bomba Čavića pogađa okvir gola i ostaje 1:1

Borac je mogao ponovo do prednosti, ali Stojan Vranješ šutira tik pored gola u 25. minutu. Bila je ovo najbolja prilika za goste pored gola Moraitisa.

Sjajan pokušaj Šabanovića u finišu prvog poluvremena. Dobro izveden slobodan udarac, gađao je preko zida, ali paradom Nikola Lakić čuva svoju mrežu.

2:1 vodi Borac. Pogodio je Goran Zakarić u drugom minutu nadoknade prvog poluvermena. Slobodan udarac izveo je Dejan Meleg, lopta je pogodila stativu odbila se do Zakarića koji ne griješi.

To je rezultat prvog poluvremena. Viđena su tri gola i Borac kontroliše dešavanja na terenu.

Zaprijetili su domaći odmah na startu drugog poluvremena, ali golman Borca Nikola Lakić odlično brani šut protivnika.

• 10:00 Васкршња литургија из Храма Христа Спаситеља у Бањалуци