Svjetsko prvenstvo

Saudijci preokretom u nadoknadi savladali Egipat

• 25.06.2018. 18:40

Fudbaleri Saudijske Arabije savladali su Egipat 2:1 (1:1) u poslednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva poslije 'ludog' meča, preokreta i dosta spornih detalja.

Saudijska Arabija je zabilježila prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu, ali i postigla prve golove, s obzirom da su u prva dva meča bili neefikasni.

Egipat i njegov jedini strijelac na šampionatu Mo Salah ostaju bez pobjede i kući idu bez ijednog osvojenog boda, na poslednjem mjestu grupe A.

Egipat je igrao bolje na startu i poveo u 22. minutu sjajnim golom fudbalera Liverpula Mohameda Salaha, koji je postigao svoj drugi gol na šampionatu poslije izuzetnog loba.

Do 40. minuta prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, da bi glavni sudija meča dosudio penal za Saudijsku Arabiju, ali ga je 45-godišnji El Hadari odbranio.

Ipak, Saudijci su nekako došli do prvog gola na šampionatu poslije još jednog penala i to u 51. minutu prvog dijela igre, kada je precizan bio Salman.

Junak svoje nacije postao je Salem u 95. minutu utakmice, kada je nakon jednog konfuznog dešavanja u kaznenom prostoru protivnika najbolje snalazi i donosi nebitna tri boda svojoj ekipi.

Mo Salah u suzama je završio meč, vidno razočaran jer nije uspio da svojoj reprezentaciji donese još jedan veliki uspjeh.

U međuvremenu, u drugom meču poslednjeg kola grupe A, Urugvaj je sa 3:0 savladao domaćina Rusiju i tako osvojio prvo mjesto pred osminu finala.