Nakon produžetaka

Spektakl u Talinu: Atletiko osvojio Superkup Evrope! FOTO

• 16.08.2018. 07:11

Fudbaleri Atletiko Madrida došli su do prve titule u sezoni pošto su u Talinu rezultatom 4:2 u Superkupu bili bolji od gradskog rivala Reala nakon produžetaka. Bio je to treći trofej Atletika u tom takmičenju.

Meč je obilovao golovima, a najviše se istakao dvostruki strijelac Dijego Kosta, koji je započeo goleadu u 50. sekundi meča sjajnim udarcem iz skoro mrtvog ugla. Kosta je kasnije proglašen i za igrača utakmice.

Real je ubrzo izjednačio preko Karima Benzeme, koji je iskoristio sjajan centaršut Gereta Bejla.

Real je došao do preokreta u drugom poluvremenu kada je Serhio Ramos iskoristio jedanaesterac.

Potom je usljedio i drugi preokret - Kosta je postigao drugi gol poslije lijepe akcije i asistsencije Anhela Koree i izborio 2:2 i produžetke.

U produžetku Atletiko je zaigrao odlično i u 99. i 104. minutu preko Saula i Kokea stigao do vođstva od 4:2.

Atletiko je dva puta slavio u Superkupu - 2010. godine bio je bolji od Intera, a 2012. savladao je Čelsi. Real Madrid je prije poraza slavio u prethodna dva izdanja ovog takmičenja, 2016. godine pobijedio je Sevilju, a 2017. godine Mančester Junajted.

Svih 120 minuta u odbrani Atletika odigrao je Stefan Savić, dok je u redovima Reala Luka Modrić ušao na teren u 57. minutu. Nikola Kalinić nije ulazio u igru u ekipi Atletika.

• 20:00 Серија: Љубавни залогаји (12+)

Серија: Љубавни залогаји (12+)

• 20:30 Филм: Влаком према југу (12+)

'' Филм: Влаком према југу (12+)

• 22:00 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:00 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)