За многе који су одрастали у бившој Југославији, љетовање у Црној Гори током осамдесетих значило је једно - Шушањ.
Ово мало мјесто, смјештено непосредно поред Бара, било је право љетне уточиште, посебно омиљено међу породицама које су тражиле мир, природу и повољан смјештај.
Шушањ је био тиша и приступачнија алтернатива центру Бара, а до града се лако стизало шетњом уз обалу. Главна предност овог познатог љетовалишта у Црној Гори била је дугачка плажа окружена густим боровима, који су стварали природан хлад – непроцјењив у временима када вјештачки сунцобрани нису били свакодневица.
Посебан замах популарности Шушањ је добио отварањем жељезничке пруге Београд–Бар, која је ово мјесто учинила лако доступним туристима из цијеле тадашње државе.
Како изгледа Шушањ данас?
Након што се на друштвеној мрежи X појавила једна спорна фотографија готово празне плаже у Шушњу, многи су га одмах окарактерисали као ''град духова'', те написали да ''од 100 људи на плажи 85 чине Руси који ту живе''.
Иначе, недавно су се сличне приче о слабој посјети појавиле и у вези са Сутоморем, али нам је колегиница Бранка са лица мјеста открила да град и даље врви од туриста. Такође, фотографије плажа у Бечићима постале су виралне на друштвеним мрежама због, како се наводи, малог броја присутних туриста.
Ипак, када је Шушањ у питању и када се потраже снимци на друштвеним мрежама и јутјубу од прошлих година, видимо да ово љетовалиште и даље има вјерне посјетиоце. Плажа са боровима остала је његов заштитни знак, а и даље привлачи све оне који траже природан хлад и нешто мирнији амбијент, преноси Жена Блиц.