Internacionalni turnir

Galatasaraj savladao Igokeu 82:71

• 07.09.2023. 20:26
  • 08.09.2023. 07:16

Košarkaši Galatasaraja savladali su Igokeu u okviru Internacionalnog košarkaškog turnira rezultatom 82:71.

Tim iz Laktaša pokazao je da može parirati Galati uprkos porazu. Galatasaraj je čitav meč vodio, ali je Igokea držala razliku od pet poena prednosti sve do same završnice.

U četvrtoj četvrtini Galata je napravila značajniju razliku kojom su i priveli kraju treći meč na turniru povodom 50 godina postojanja KK Igokea.

Treća četvrtina

Ista meta, isto odstojanje. I nakon treće dionice Galatasaraj ima plus pet. Prednjači Kori Volden sa 14 poena. Bolji od ostalih u domaćem timu je Zoran Nikolić sa 17, Nikola Tanasković je dodao deset.

Druga četvrtina

Galatasaraj ima plus pet na poluvremenu. Gosti vode protiv slavljenika 38:33.

U drugom kvartalu stvari u svoje ruke uzeli su Volden i Halilović. Prvi je ubacio osam, a drugi sedam poena. Trener Igokee Vladimir Jovanović ne može računa na četiri igrača i šansu su dobili mladi Stanković, Bošković i Delalić.

Prva četvrtina

Poslije prvih deset minuta u Laktašima, Galatasaraj vodi protiv Igokee rezultatom 20:15.

Četvrtinu je trojkom zatvorio bek gostiju Kori Volden kojem su to bili prvi poeni na utakmici.

Zoran Nikolić prevodi svoj tim sa sedam poena, a u ekipi Zvezdana Mitrovića po pet su dali Kabadža i Jeboa. Igokea ima poraz sa otvaranja turnira od CSKA, dok je Galati ova utakmica prva na turniru.

• 23:00 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)