FIBA Liga šampiona

Porazu Igokee kumovala sumnjiva sudijska odluka u finišu

• Извор: АТВ
  • 05.10.2022. 17:38

Košarkaši Igokee poraženi su od Bahčešehira rezultatom 70:67 u utakmici prvog kola grupe D FIBA Lige šampiona.

Ekipa Igokee poklekla je u posljednjem minutu utakmice, a porazu je kumovala i sumnjiva odluka sudijske trojke koja je u samom finišu, 35 sekundi do kraja,  nakon defanzivnog skoka Nakića, pri rezultatu 67:65 za Igokeu, dosudila nepostojeći faul Delaliću nad Butsijelom, a potom i tehničku grešku Nakića.

Sve to koristi Džamar Smit koji sa četiri vezana poena, uz još jedno pogođeno slobodno bacanje Bajgula, režira preokret vrijedan pobjede Bahčešehira rezultatom 70:67.

Sa zvukom sirene, Kendrik Rej je promašio šut za produžetak.

Košarkaši Igokee, uprkos velikim kadrovskim problemima, odigrali su odličnu utakmicu, stigli nadomak pobjede, ali će prvu, u novoj sezoni FIBA Lige šampiona, ipak morati da traže u narednom kolu kada dočekuju Nimburk u Laktašima.

Dešaun Stiven sa 12 ubačenih poena bio je najefikasniji u redovima Igokee, dok je na drugoj strani Butsijel ubacio 17.

Utakmicu između Igokee i Bahčešehira mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu.

Prva četvrtina:

Košarkaši Igokee vode nakon prve četvrtine utakmice protiv Bahčešehira rezultatom 17:13.

Tokom cijele prve dionice Aleksandrovčani su u prednosti i za sada igraju u dobrom ritmu. Najraspoloženiji je trenutno Mario Nakić sa šest poena, dok je Tanasković dodao četiri.

Na drugoj strani Džeri Busijele ima šest poena.

Druga četvrtina:

Igokea vodi poslije prvog poluvremena na gostovanju Bahčešehiru rezultatom 38:26.

Iako nisu kompletni na otvaranju nove evropske sezone, izabranici Dragana Bajića za sada u potpunosti kontrolišu sva dešavanja na parketu, prije svega zahvaljujući odličnoj odbrani. Najveća prednost Igosa išla je i do 13 poena razlike.

Najefikasniji poslije prvih 20 minuta kod Igokee su Mario Nakić i Dešoun Stivens sa šest poena, dok

Bahčešehir predvodi Busijele sa 10 poena.

Treća četvrtina:

Košarkaši Igokee vode i nakon treće četvrtine duela protiv Bahčešehira rezultatom 52:47.

Nisu Aleksandrovčani najbolje otvorili prvo poluvrijeme, pa je domaća ekipa u jednom trenutku uspjela da dođe na samo poen zaostatka. Ipak, gosti su uspjeli da odbiju ovaj nalet protivnika pa u posljednjih deset minuta ulaze za prednošću.

Jedini dvocifreni u redovima Igokee za sada je Dešon Stivens sa 12 poena, dok su Mario Nakić i Kosta Kondić najbliži pratiloci sa šest poena.

Na drugoj strani, raspoloženom Busijeleu, koji je za sada na 15 poena, pridružio se Džamar Smit, koji je ubacio 11.

Četvrta četvrtina:

Igokea u posljednjoj dionici nije uspjela da sačuva prednost pa je na kraju ipak upisala poraz.

Domaći su posljednji period dobili rezultatom 23:15 i ostvarili prvi trijumf u Ligi šampiona ove sezone.

Aleksandrovčani su skupo prodali kožu u Turskoj, s obzirom na sve kadrovske probleme koje su imali u proteklom periodu.