Mundobasket

Njemačka prvak svijeta, Srbija nemoćna u finišu

• 10.09.2023. 14:34

Košarkaši Srbije nisu uspjeli da stignu do titule šampiona svijeta. U finalu je bila bolja Njemačka rezultatom 83:77.

Srbija je za dlaku izgubila zlatnu medalju. Nakon loše igre u posljednjoj četvrtini Srbija je preuzela kontrolu na meču i uspjela da se rezultatski vrati u igru. Međutim, to nije bilo dovoljno da se stigne razlika koju su Nijemci napravili u trećoj četvrtini.

Uprkos dobroj igri, Njemačka je uspjela da sačuva razliku i dođe do prvog zlata. Ostaće veliki žal u redovima Srbije jer je titula bila nadomak ruke.

Ipak, Srbija je pokazala veliko srce i borbenost. U Manilu su otišli sa minimalnim šansama s obzirom da najbolji košarkaš svijeta Nikola Jokić nije obukao dres reprezentacije.

Treća četvrtina

Nakon treće četvrtine Njemačka je napravila značajnu razliku i rezultatski se odlijepila od Srbije. Srpski košarkaši djeluju neorganizovano, a gruba igra Nijemaca nanosi im veliki udar u igri.

Treću četvrtinu Nijemci su završili sa 22:10.

Prljava igra Nijemaca, koljenom u bubrege

Šruder je preuzeo potpunu inicijativu u igri i najbolji je košarkaš u dresu Njemačke sa 23 poena. Iako je šut za tri poena pomogao Srbiji da preuzme prednost u prvoj četvrtini, do kraja treće četvrtine pogodili su još dva šuta za tri poena.

Od 21 šuta Srbija je ubacila šest, dok su Nijemci od 16 šuteva bili isto efikasni.

Poluvrijeme - 47:47

Njemačka je preuzela kontrolu na meču i uz nekoliko kontri izjednačila rezultat. Kapiten Bogdan Bogdanović predvodi Srbiju sa 15 poena, a odgovaraju mu Šruder i Vagner sa po 14 poena.

Nekoliko spornih situacija zabilježeno je u drugoj četvrtini. Njemačka je krenula dosta agresivnije što je zamalo dovelo do povrede Avramovića. Ova agresivnija igra urodila je plodom jer su Nijemci uspjeli da dobiju drugu četvrtinu u svoju korist.

Prva četvrtina 26 - 23

Srbija je već na startu ostala bez Ognjena Dobrića koji se povrijedio. Njemačka igra agresivno, ali Jović i Bogdanović pogađaju bez problema. Srbija je pogodila četiri šuta za tri poena, dok su Nijemci imali samo dva. Vanja Marinković završio je četvrtinu sa devet poena, Jović sa sedam, a Bogdanović sa pet.

Dobrić morao da napusti teren uz pomoć

Obst, Voigtman i Vagner u Njemačkoj imaju po pet.

Rivali u finalu su im neugodni Nijemci.

Srbija na titulu čeka 21 godinu, a do finala je došla uz samo jedan poraz, u drugom krugu protiv Italije.

U polufinalu su savladali Kanadu iako nisu bili favoriti.

Sa druge strane Njemačka je do finala došla bez poraza, a u polufinalu su savladali Ameriku.

• 19:49 Маркетинг