Odbojkašice Srbije savladale Kinu i osvojile bronzu

• 06.08.2017. 13:32

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na završnom turniru Gran prija u Nanđingu pošto je u utakmici za treće mjesto savladala selekciju Kine sa 3:1 (25:22, 20:25, 25:23, 25:21).

Srpskim odbojkašicama ovo je treća bronza na Gran priju. Prethodne dvije osvojile su 2011. i 2013. godine. Ujedno, one su osvojile i novčanu nagradu od 200.000 dolara.

Prvi set je pripao izabranicama Zorana Terzića zahvaljući izvrsnom servisu u ključnim trenucima, dok su u drugom Kineskinje uspjele da uzvrate i izjednače rezultat na 1:1.

Srbija je povela sa 2:1 zahvaljujući prije svega fantastičnim servisima Tijane Bošković koja je u finišu trećeg seta uspjela da prelomi rezultat i donese našim odbojkašicama trijumf.

U četvrti, ispostavilo se i posljednji set Srbija je krenula silovito, povela je 15:11, a koliko su izabranice trenera Terzića bile motivisane i željne trijumfa, govori i podatak da ni u jednom trenutku nisu dozvolile protivniku da ih ugrozi. Posljednja tri poena u meč osvojila je Tijana Bošković za konačnih 25:21 i 3:1 u setovima.

Reprezentaciju Srbije je do pobjede protiv Kine predvodila Tijana Bošković sa 31 poenom. Dvocifren učinak imale su i Brankica Mihajlović (18 poena) i Jovana Stevanović (11).

Srbija je u borbi za finale poražena od Brazila 3:1 (20:25, 25:23, 25:14, 25:23), a potom je Italija savladala Kinu istim rezultatom, po setovima 18:25, 25:23, 25:22, 27:25.

U borbi za zlato sastaće se Brazil i Italija od 14 sati.

(RTS)

• 14:45 Serija: Od jutra do sutra (12+) (R)

'''' 'Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 15:30 Serija: Krvavo cvijeće (12+)

Strasna ljubavna priča dvoje pojedinaca.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Biznis klub

'‘Biznis klub’ novim konceptom približiće vam ekonomiju i pružiti vam relevantne aktuelnosti iz oblasti ekonomije i privrede, ispratiti ekonomska kretanja i trendove na globalnom nivou i istražiti njihov uticaj na rast i razvoj ekonomije u Srpskoj.

• 18:55 Marketing